آهک زنده

آهک زنده

آهک زنده Quicklime یک ترکیب شیمیایی است که در اثر انجام پخت بر روی سنگ آهک ( کربنات کلسیم ) به دست می آید. آهك زنده دارای نام های دیگری چون آهک پخته, آهک کلسینه, آهک آب دیده و غیره است و همچنین فرمول شیمیایی این ترکیب به صورت اکسید کلسیم می باشد.

آهک زنده, فروش آهک زنده, خرید آهک زنده, قیمت آهک زنده, اهک زنده, تولید آهک زنده, آهک زنده قم, آهک زنده لرستان, آهک زنده آذرشهر,

فروش آهک زنده

فروش اهک زنده به دلیل ویژگی های خاصی است که این ماده دارا می باشد. یکی از ویژگی های آهك زنده, چسبندگی بسیار زیادی است که پس از خشک شدن ایجاد می نماید. این خصوصیت سبب شده تا این ماده به منظور تولید مصالح ساختمانی مانند سیمان به شکل بسیار گسترده ای مورد استفاده قرار گیرد. دیگر ویژگی آن که سبب خرید آهک زنده شده است این می باشد که در صورت ترکیب آهک پخته با آب, گرمای زیادی از خود آزاد می سازد و قادر به از بین بردن انواع میکروب ها است. از اهک زنده در ضدعفونی استخر های پرورش ماهی و نیز برای ایجاد حرارت در برخی صنایع استفاده می شود.

قیمت آهک زنده بر اساس کیفیت آن تعیین می گردد. روش های مختلف سنتی و جدید برای تولید آهک زنده وجود دارد. اما در مجموع روشی مفید تر خواهد بود که میزان بیشتری از مواد مختلف و ناخالصی های موجود در آهک را از آن خارج نموده و اکسید کلسیم را با حداقل مواد زاید شکل دهد. تولید آهک زنده در کوره آهک پزی و در دمای بین 1300 تا 2500 درجه سانتی گراد انجام می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :